Пільги та субсидії

 

Повідомляємо Вам, що Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 06.08.2014 № 409 (далі-Постанова) з 01.10.2014 встановлюються соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії.

Підпунктом 7 пункту 3 вказаної Постанови для користування послугами з електропостачання (з 1 січня 2018) в житлових приміщеннях (будинках) установлені такі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги:

- у житлових приміщеннях (будинках), крім тих, що зазначені в абзацах третьому - шостому цього підпункту, - 70 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт·г на місяць;

- обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води - 110 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 230 кВт·г на місяць;

- обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води - 130 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 250 кВт·г на місяць;

- не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів - 100 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 220 кВт·г на місяць;

- у селах і селищах міського типу для громадян, яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, - 30 кВт·г на місяць на одну особу.

Підпунктом 1 пункту 3 передбачено у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення – 30 кВт·г на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період. Соціальна норма житла для індивідуального опалення незалежно від джерела та виду енергії складає 21 кв. метр опалювальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метр на сім’ю. 

Залежно від особливостей регіонів та типу будівель соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для розрахунку розміру витрат електричної енергії на потреби опалення, встановлені підпунктом 1 пункту 3 визначаються з урахуванням коригуючих коефіцієнтів, які для Харківського регіону складають:

 

№ п/п

Назва

Коригуючий коефіцієнт

1

1 - 2 поверхові будівлі

1,149

2

будівлі на 3 і більше поверхів

0,838

 

     Також для громадян, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, опалювальний період для надання пільг та субсидій установлюється з 16 жовтня до 15 квітня включно.

Також повідомляємо, що постанова Кабінету Міністрів України “Про встановлення норм користування житлово-комунальними послугами громадянами, які мають пільги щодо їх оплати” від 01.08.1996 № 879 із змінами і доповненнями з 01.10.2014 втратила чинність.

 

на основании Закона Украины 
"О государственном бюджете Украины на 2009 год"
от 26.12.2008г. №835 – VІ