Акція з правил безпеки життя

28.01.2019

Фахівці Харківобленерго разом із працівниками і курсантами НУЦЗУ провели для школярів Акцію з правил безпеки життя: 25 січня харківські енергетики і рятувальники Національного університету цивільного захисту України провели спільну акцію з безпеки життя.

Навчально-тренінгові заняття відбулися у середній загальноосвітній школі № 36 для учнів молодших класів.

Рятувальники нагадали школярам про культуру безпеки у зимовий період, а саме: як убезпечити себе під час обмороження, переохолодження, появи бурульок, а також падіння на слизькій дорозі. А також довели основні правила надання домедичної допомоги при переламах, забоях, кровотечах за допомогою підручних засобів. На макеті учні навчались робити серцево-легеневу реанімацію.

Спеціалісти «Харківобленерго» у форматі гри «Давайте дружити з електрикою!» розповіли про дію електричного струму. Від енергетиків школярі дізнались багато нового і цікавого. Під час гри «Таємний шифр» діти на плакатах розшифровували приказки про електрику, грали в «електричних» бджіл, аби дізнатись, як електричний струм дістається розетки в помешканні.

Крім того, юним слухачам розповіли про заходи обережного користування побутовими електроприладами, безпечного знаходження поблизу енергетичних об’єктів, а також навчили як діяти під час виникнення пожежі. Досвід показує, що саме нехтування правилами поводження з електрикою стає причиною багатьох трагедій з вогнем.

Побудований в інтерактивній формі урок дав змогу дітям в повній мірі проявити свої знання та здібності. Численні вікторини, ігри та тести перетворили школярів зі слухачів на активних учасників навчального процесу. Усі конкурсні завдання супроводжувалися показом на великому екрані тематичних відеоматеріалів.

До програми уроку енергетики додали практичні поради. Наприклад, дітей попередили, що до обірваного проводу лінії електропередачі заборонено підходити ближче, ніж на 8 метрів. Крім того, необхідно позначити або огородити небезпечне місце та повідомити про подію дорослим.

Звичайно, дітлахи отримали подарунки, які будуть нагадувати їм про основні правила електробезпеки: різноманітні журнали, плакати, брошури та пам’ятки з електробезпеки. По закінченню присутні дружньо подякували організаторам заходу та з притаманною дітям гостинністю запросили відвідати їх і наступного року.

Фахівці НУЦЗУ та «Харківобленерго» упевнені, що після таких «надзвичайних» занять небезпечних ситуацій, в які би потрапили школярі, стане менше.