До уваги споживачів електроенергії!

26.05.2017

15 лютого 2017 року Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 103-р «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» уведений надзвичайний стан в електроенергетиці, який продовжено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.05.2017р. № 309-р до 16 червня 2017 року.
Даним розпорядженням передбачається можливість застосування різного типу протиаварійних графіків, а саме графіків обмеження споживання електричної енергії та потужності, графіків аварійного відключення споживачів електричної енергії, а також графіків погодинного відключення електроенергії.
З метою запобігання виникнення небалансу між споживанням та генерацією електричної потужності, уникнення введення протиаварійних графіків, АК «Харківобленерго» пропонує споживачам електричної енергії – суб’єктам господарювання неухильно дотримуватись доведених постачальником електричної енергії режимів споживання електричної енергії та потужності, вживати заходів щодо зниження споживання електричної потужності в години ранкового та вечірнього максимумів навантаження об’єднаної енергетичної системи України, а також розглядати можливість переведення розрахунків за електричну енергію за зонними тарифами (з перенесенням електричного навантаження в нічний період).
Основними способами регулювання режимів електроспоживання на промислових підприємствах є:
1. перенесення споживання на вихідні дні і в нічний час доби (є найбільш дієвим);
2. запровадження другої та третьої зміни (на однозмінних та двозмінних підприємствах);
3. встановлення міжзмінних перерв (у години максимуму навантаження енергосистеми);
4. запровадження різного часу початку і кінця змін різних цехів (особливо енергоємних);
5. призначення різних вихідних днів для різних цехів (особливо енергоємних);
6. перерозподіл у часі (протягом доби) окремих енергоємних процесів;
7. перегляд режиму роботи енергоємного обладнання (промислових холодильних установок, систем кондиціювання повітря, теплових завіс, анімації, зовнішньої реклами, освітлення тощо) з метою зниження їх електроспоживання в пікові години доби червня, а саме з 8 до 11 години та з 2030 до 2230 години;
8. застосування енергозберігаючого обладнання та технологій.
Крім того АК «Харківобленерго» звертається до побутових споживачів (населення) із проханням з максимальним розумінням поставитися до цієї ситуації та надалі вживати заходи, спрямовані на зменшення навантаження енергосистеми та надає поради щодо самостійного зменшення електроспоживання, що не лише дасть змогу забезпечити сталу роботу всієї енергосистеми України, а й можливість зменшити витрати на сплату за спожиту електроенергію.
З повагою, керівництво АК «Харківобленерго»