Інформаційне звернення

10.08.2017

Для сталої роботи об’єднаної енергетичної системи України в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та з метою запобігання виникненню небалансу між споживанням та генерацією електричної потужності АК «Харківобленерго» пропонує споживачам електричної енергії-суб’єктам господарювання неухильно дотримуватись доведених постачальником електричної енергії режимів споживання електричної енергії та потужності, вживати дієвих заходів щодо зниження споживання електричної потужності в години ранкового та вечірнього максимумів навантаження об’єднаної енергетичної системи України, а також розглянути можливість переведення розрахунків за електричну енергію за зонними тарифами.

Основними засобами регулювання режимів електроспоживання на промислових підприємствах є:

  1. Перенесення споживання на вихідні дні і нічний час доби (є найбільш дієвим).
  2. Запровадження другої та третьої змін (на однозмінних та двозмінних підприємствах).
  3. Встановлення міжзмінних перерв (у години максимуму навантаження енергосистеми).
  4. Запровадження різного часу початку і кінця змін різних цехів (особливо енергоємних).
  5. Призначення різних вихідних днів для різних цехів (особливо енергоємних).
  6. Перерозподіл у часі (протягом доби) окремих енергоємних процесів.
  7. Перегляд режиму роботи енергоємного обладнання (промислових холодильних установок, систем кондиціювання повітря, теплових завіс, зовнішньої реклами, освітлення, тощо).
  8. Застосування енергозберігаючого обладнання та технологій.

Крім того, АК «Харківобленерго» звертається до побутових споживачів (населення) із проханням самостійно впроваджувати заходи з енергозбереження та забезпечення зменшення нерівномірності добового споживання електроенергії. Також розглянути можливість переведення розрахунків за електричну енергію за тарифами, що диференційовані за періодами часу, з перенесенням електричного навантаження на нічний період.

Ще одним напрямком енергозбереження є використання енергії, виробленої з альтернативних джерел (електрична енергія, вироблена з енергії сонячного випромінювання, та енергії вітру) для освітлення, опалення своїх осель.

Економічне та раціональне використання електричної електроенергії дасть змогу не тільки забезпечити сталу роботу всієї об'єднаної енергетичної системи України, а й значно зменшити витрати на сплату за спожиту електроенергію.

З повагою керівництво АК «Харківобленерго»