Крадій енергообладнання АТ “Харківобленерго” отримав покарання

22.10.2019

Працівниками мобільної групи швидкого реагування сумісно зі службою економічної безпеки та оперативно-виїзною бригадою АТ “Харківобленерго” було затримано та передано до Індустріального ВП НП в Харківській області мешканця м. Харкова. Громадянин скоїв ряд крадіжок обладнання з трансформаторних підстанцій, які належать товариству.

Після проведення відповідних слідчих дій чоловіку було оголошено підозру за ч. 3 ст. 185 КК України “Крадіжка”. У подальшому, при розслідувані кримінального провадження відносно цього громадянина, згідно з вироком Жовтневого районного суду м. Харкова його було визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі та на підставі 75 КК України звільнено від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробувальним строком на 2 роки.

Також, згідно з вироком суду речові докази по кримінальному провадженню повернуті законному володільцю Холодногірському районному відділенню.

При цьому, зловмисники в гонитві за копійчаними прибутками ігнорують той факт, що ризикують не тільки свободою, але й ставлять під загрозу здоров'я і навіть власне життя.

На жаль, так сталося у цьому випадку. Чоловік при скоєнні злочину, небезпечного для життя, під час крадіжки енергообладнання отримав значні опіки всього тіла від ураження електричним струмом.

АТ “Харківобленерго” наголошує та звертає Вашу увагу на наслідки крадіжки енергообладнання та заходи протидії.

Крадіжки енергетичного обладнання мають одразу декілька негативних наслідків, а саме: призводять до значних матеріальних збитків, знижують надійність електропостачання, а в деяких випадках стають причиною знеструмлення споживачів.

Забезпечити охорону десятків тисяч кілометрів повітряних ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій — вкрай складне завдання. Тому фахівці Акціонерного товариства “Харківобленерго” розробили та впровадили низку заходів для ефективної протидії крадіжкам енергетичного обладнання. На підприємстві діють мобільні групи швидкого реагування. Після отримання від населення чи диспетчерів районів електричних мереж інформації співробітники мобільних груп, служби економічної безпеки разом з оперативно-виїзною бригадою виїжджають на місце події. Такі “летючі” загони чергують цілодобово у всіх районах міста Харкова та Харківської області. Номери телефонів груп швидкого реагування розміщенні на всіх об'єктах товариства.

Крім того, трансформаторні підстанції “Харківобленерго” оснащуються охороною сигналізацією. У разі спроби проникнення сторонніх осіб сигнал тривоги відразу надходить на централізований пункт спостереження. Попередження крадіжок саме з цих об'єктів — одне з пріоритетних завдань.

Багаторічний досвід показує, що ефективно протидіяти злочинним посяганням можливо лише завдяки спільним зусиллям енергетиків та населення.

Фахівці “Харківобленерго” звертаються до городян та мешканців Харківської області з переконливим проханням не бути байдужими та проявляти пильність. У разі появи підозрілих осіб біля енергетичних об'єктів та ліній електропередачі, слід подзвонити до кол-центру товариства за номерами: 15-04 (тільки м. Харків), 067-23-40-413,  063-05-40-413,  050-05-40-413. Режим роботи кол-центру — цілодобово. Конфіденційність гарантується.