Урок безпеки для маленьких музикантів

07.10.2019

Працівники АТ “Харківобленерго” завітали до Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату, одного із провідних музичних учбових закладів України. Адміністрація навчального закладу запросила енергетиків провести урок електробезпеки для учнів 1-2 класів. До проведення заходу в школі, талановиті вихованці якої прославляють ім’я своєї ALMA MATER далеко за межами України, фахівці товариства віднеслися з особливою відповідальністю. Адже навчити обдарованих дітей, закоханих в музику, “енергетичної грамоти” - завдання непросте та водночас цікаве у своєму виконанні. Ну як змусиш дітлахів, які мріють стати відомими на весь світ музикантами, вислуховувати корисні правила електробезпеки?!

Тож, енергетики творчо підійшли до питання заходів обережності і перетворили урок електробезпеки в захоплюючу гру. Заняття з електробезпеки стало низкою загадок, ігор, вікторин та тестів, у ході яких кожній дитині була надана можливість себе проявити. Усі конкурсні завдання супроводжувалися показом на великому екрані тематичних відеоматеріалів.

Живий інтерес у школярів викликали практичні заняття з надання першої долікарської допомоги потерпілому від удару електрострумом. Роль “постраждалого” грав спеціальний манекен. При всій, здавалося б, простоті вправи, виконання штучного дихання вимагало від учнів неабияких навичок і сили.

Учні приміряли спецодяг та засоби індивідуального захисту електромонтерів — каску, боти, страхувальний пояс, діелектричні рукавички. Енергетики нагадали, що у разі виявлення обірваного електричного дроту слід не наближатися до нього ближче, ніж на 8 метрів.

Протягом усього уроку панувала атмосфера взаєморозуміння, відчувалася зацікавленість дітей, вони дуже відповідально та завзято виконували тематичні завдання.

“Приїжджайте до нас знову”, - запросила першокласниця Анастасія.

“Дякуємо. Мені все сподобалось. Було цікаво та весело”, - поділився своїми враженнями Андрій, учень 2 класу.

“Дякуємо “Харківобленерго” за проведений захід. Ви робите велику справу. Дуже потрібно навчати дітей заходів обережності, розповідати про безпеку життєдіяльності. Важливо знати і дітям, і дорослим, що електрика небезпечна, якщо не дотримуватись основних правил на вулиці та правил поводження з електроприладами вдома. Цікава ігрова форма подачі тематичного матеріалу. Я впевнена, що цей урок наші учні запам'ятають”, - подякувала вчитель навчальних класів Олена Столярова.

Звичайно, дітлахи отримали подарунки, які будуть нагадувати їм про основні правила електробезпеки: розклади уроків, різноманітні журнали, брошури, листівки, пам’ятки з електробезпеки.

“Маленькі обдаровання” теж у свою чергу підготували сюрприз для гостей. Представники товариства були вражені та приємно здивовані музичним подарунком — дружньою піснею “Школа — весела сім'я”. Як знати, а можливо, ця пісня звучала вустами великих музикантів у майбутньому?

На згадку про зустріч енергетики та школярі зробили сумісне фото - “безпечне селфі”.