Коли (в яких саме числах місяця) і в який спосіб передавати показання лічильника, щоб вони співпали з нарахуваннями в квитанції?

.

Порядок здійснення зняття та передачі даних про фактичні покази лічильника електричної енергії для побутових споживачів визначається Кодексом комерційного обліку електричної енергії (далі – Кодекс), затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 14.03.2018 № 311.

Відповідно до п. 8.6.2 Кодексу індивідуальні побутові споживачі зобов'язані щомісяця зчитувати фактичні покази з усіх лічильників, встановлених на об'єкті споживача, для яких відсутня можливість дистанційного зчитування даних, та надавати їх відповідному оператору системи розподілу.

Відповідно до п. 8.6.3 Кодексу зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Споживач має змогу надавати покази засобу обліку до АТ «Харківобленерго» в один із нижченаведених способів:

  • за допомогою офіційного сайту товариства, де на головній сторінці знаходиться «Банер-посилання» з написом «Передача показів засобу обліку», при натисканні якого потрібно ввести дванадцятизначний особовий рахунок абонента та покази засобу обліку;

  • за допомогою сервісу «Особистий кабінет» на сайті АТ «Харківобленерго»;

  • шляхом надсилання sms-повідомлення на короткий номер: 4300;

  • відвідуючи сервісний центр з обслуговування побутових споживачів, залишити дані на терміналі, який знаходиться в приміщенні за адресою: вул. Плеханівська, буд. 126/2, м. Харків;

  • за допомогою послуг чат-ботів Telegram та VIBER;

  • завантаживши мобільний додаток «Харенерго»;

  • зателефонувавши до кол-центру АТ «Харківобленерго»: 057-34-24-413, 067-23-40-413, 063-05-40-413, 050-05-40-413. Кол-центр працює щоденно та цілодобово. Якщо не буде зв'язку з оператором, є можливість передати покази через голосове меню.

Детальна інформація та інструкції щодо передачі показів обліку розміщено на сайті АТ «Харківобленерго»”: сторінка «Головна», «Передача показів лічильника» за посиланням: https://www.oblenergo.kharkov.ua/dovidka_dlia_koristuvachiv.