Браконьєри влаштували темну

04.02.2016

В Кегичівському районі дії нелегальних лісорубів призвели до аварійного відключення електропостачання.

Неподалік села Вовківки невідомі спиляли дерево, яке впало на високовольтну лінію електропередачі. В результаті пошкодження проводів низка споживачів району опинилася без електрики. Ліквідувати наслідки протиправного промислу енергетикам вдалося лише наступного дня.

За попередньою версією, місцеві мешканці займалися незаконною заготівлею дров для опалення своїх домівок. Поблизу місця події залишилися сліди браконьєрського промислу — пеньки від зрізаних зелених насаджень. Ймовірно, в останньому випадку горе-лісоруби не змогли скерувати падіння дерева і воно звалилося прямісінько на електричну мережу.

Фахівці енергокомпанії попереджають про непередбачувані наслідки порушення “Правил охорони електричних мереж”, а саме: нещасні випадки з населенням від ураження електричним струмом, виникнення пожеж та аварій з неможливістю їх своєчасної ліквідації.

Нагадаємо, що відповідно до вищезгаданих Правил встановлюється охоронна зона по обидва боки від крайніх проводів для повітряних ліній:
до1 кВ — 2 м, до 20 кВ — 10 м, 35 кВ — 15м, 110 кВ — 20 м.

В охоронних зонах електричних мереж забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки:

- перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій і розподільчих пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж;

- будувати житлові, громадські та дачні будинки;

- саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;

- влаштовувати будь-які звалища та складування будь-яких матеріалів;

- розпалювати вогнища;

- розташовувати автозаправні станції та сховища паливно-мастильних матеріалів;

- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту,

- проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей;

- запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

- виконувати роботи з застосуванням ударних механізмів ближче 5 м до охоронної зони, скидати вантажі масою понад 5 тон, скидати і зливати їдкі і ті речовини, що спричиняють корозію, паливно-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі).