До уваги споживачів!

14.03.2019

У зв’язку з відокремлення функції з розподілу електричної енергії від функцій постачання електричної енергії, що визначено положеннями  Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017, за АТ «Харківобленерго» з 01.01.2019 року залишається функція розподілу електричної енергії.

Всі платіжі, в тому числі і авансові, проведені побутовими абонентами, були зараховані на поточний рахунок із спеціальним режимом використання АТ «Харківобленерго», розподілені уповноваженим банком (самостійно, без платіжних доручень товариства) та відповідно до встановленого алгоритму перераховані на рахунок ДП «Енергоринок», за договором з яким АТ «Харківобленерго» купує електричну енергію для забезпечення електричною енергією споживачів Харківського регіону.

АТ «Харківобленерго» є тільки розпорядником коштів оптового ринку електричної енергії та не має права власності щодо грошових коштів, які акумулюються на відповідному рахунку та призначені виключно для накопичення коштів, отриманих за електричну енергію від споживачів та розрахунків з учасниками оптового ринку електричної енергії. Зазначена позиція підтверджена чинною постановою Вищого господарського суду України від 06.10.2011 по справі № 2-24/2593-2010.

На ринку електричної енергії України відсутні механізми повернення коштів, перерахованих споживачами в якості авансових платежів енергопостачальнику і спрямованих уповноваженим банком на рахунок із спеціальним режимом використання ДП «Енергоринок».

На сьогоднішній день джерелом для повернення споживачам перерахованих ними авансових платежів за електроенергію є кошти, які надходять від боржників АТ «Харківобленерго», які не погасили свою заборгованість за електроенергію станом на 01.03.2019.

На підставі вищевикладеного, АТ «Харківобленерго» проводить заходи, спрямовані на підтвердження розміру авансових платежів, та після підтвердження здійснює перерахування надлишково сплачених коштів до постачальника ПрАТ «Харківенергозбут».