Енергетики вийдуть на пікет

31.01.2018

Трудовий колектив АК “Харківобленерго” вийде на пікет Харківського апеляційного господарського суду, де буде розглядатися позов компанії до КП “Харківводоканал”. Акція відбудеться 1 лютого поточного року о 10-30 за адресою: м. Харків, проспект Незалежності, 13.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 29.05.2017 з КП “Харківводоканал” стягнено на користь АК “Харківобленерго” 79 млн. 520 тис. грн. боргу за активну електроенергію, 578 тис. грн. компенсації перетікання реактивної електроенергії та 73 тис. грн. судових витрат.

КП “Харківводоканал” одразу звернулося до господарського суду Харківської області з заявою про надання відстрочки виконання судового рішення у цій справі до 31.12.2017. Ухвалою господарського суду від 22.06.2017 вказана заява була задоволена та КП “Харківводоканал” надана відстрочка виконання рішення суду до 31.12.2017.

У грудні 2017 року КП “Харківводоканал” знов звернулося до господарського суду Харківської області із заявою про надання відстрочки виконання судового рішення до 31.12.2018. Ухвалою господарського суду Харківської області від 28.12.2017 у наданні відстрочки відмовлено.

КП “Харківводоканал” одразу знов звернувся до господарського суду з аналогічною заявою, яка судовою колегією в іншому складі суддів була частково задоволена та надана КП “Харківводоканал” відстрочка виконання рішення суду до 29.05.2018, про що судом постановлена ухвала від 09.01.2018.

Тобто протягом п'яти робочих днів господарський суд Харківської області постановив дві діаметрально протилежні за змістом ухвали за абсолютно ідентичними заявами КП “Харківводоканал”.

Внаслідок цього АК “Харківобленерго” знов позбавлена можливості отримати кошти за спожиту найбільшим боржником компанії — КП “Харківводоканал” — електроенергію, борг якого становить 1 млрд. 054 млн. 662 тис. грн.

Внаслідок систематичного ухилення вказаного підприємства від обов'язку оплачувати спожиту електроенергію АК “Харківобленерго” вже майже повністю позбавлена обігових коштів, через нестачу яких компанія не може виконувати поточні та капітальні ремонти, технічне обслуговування електричних мереж та обладнання, затверджену НКРЕКП інвестиційну програму та багато іншого, без чого нормальне функціонування енергокомпанії не можливе. Такий стан справ для компанії є особливо гострим в осінньо-зимовий період, коли через незадовільні погодні умови електричні мережі компанії не витримують впливу вказаних зовнішніх чинників, унаслідок чого мають місце обриви ліній електропередачі і автоматичні відключення енергопостачання.

Крім того, гостра нестача грошових коштів робить для АК “Харківобленерго” проблематичними виплату заробітної плати, своєчасну сплату податків до бюджету, призводить до нарахування штрафів і пені через виникнення у компанії податкового та інших боргів.