АТ “Харківобленерго” попереджає мешканців області про надзвичайну пожежну небезпеку

06.10.2020

У Харківській області найближчими днями зберігається надзвичайний рівень пожежної небезпеки. До того ж, за даними Укргідрометцентру, на території регіону очікується сильний вітер, місцями – до 15-24 метрів за секунду.

АТ “Харківобленерго” нагадує про необхідність дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час складного періоду. Категорично забороняється розпалювати вогнища чи палити суху траву та гілки під лініями електропередачі та поблизу трансформаторних підстанцій, а також захаращувати територію в охоронних зонах енергетичних об’єктів.

“Не експериментуйте із займистими речовинами у пожежонебезпечний сухий період. Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь. Загасити траву на самому початку легко – треба просто вилити відро води чи закидати землею осередок займання. Не допускайте спалювання сміття, особливо в суху вітряну погоду, не випалюйте очерет, суху траву та стерню, не дозволяйте дітям гратися сірниками та запальничками”, – зазначають у товаристві.

За даними Головного управління ДСНС у Харківській області, тільки за останню добу на номер “101” надійшло 94 повідомлення про займання сухостоїв на відкритих територіях Харківщини, пожежами було охоплено 85,5 гектарів землі. До того ж у поточному році внаслідок горіння залишків сухої трави, бур'яну та сміття неодноразово виникали аварійні відключення повітряних ліній електропередачі.

Харківські енергетики нагадують: самостійне гасіння електроустаткування небезпечне для життя! У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером “101”!

У випадку виникнення пожежі поблизу ліній електропередачі, електроустаткування слід також додатково попередити енергетиків АТ “Харківобленерго” за цілодобовим телефоном кол-центру: 057-34-24-413, 067-23-40-413, 063-05-40-413, 050-05-40-413 (м. Харків та Харківська область).

Пам'ятайте! Пожежу легше попередити, ніж загасити! Дотримання правил пожежної безпеки доступне кожному. Тож зробіть усе можливе, щоб зберегти життя та здоров'я своє та ваших рідних і близьких!