“Харківобленерго” встановить 25 тисяч “розумних” лічильників

11.06.2021

У рамках інвестиційної програми АТ “Харківобленерго” придбає 25 тисяч лічильників дистанційного зчитування показань в 2021 році. Автоматизована система контролю та обліку електроенергії (АСКОЕ) вже не перший рік впроваджується товариством.

Цього року “розумні” лічильники встановлено всім абонентам с. Бугаївка Вовчанського району.

“Встановлення “розумних” лічильників забезпечить точний та своєчасний облік електроенергії, зменшить втрати, забезпечить своєчасну сплату за спожиту електричну енергію та низькі експлуатаційні витрати. З одного боку, відпадає потреба у щомісячних візитах контролерів, з іншого – зникають непорозуміння зі споживачами щодо некоректно переданих показань, адже їх можна буде знімати дистанційно, у режимі реального часу”, – вважають в АТ “Харківобленерго”.

У товаристві констатують: облік ресурсів вручну відходить у минуле, адже це завдає низку незручностей і постачальникам, і споживачам:

  • абоненти забувають надіслати покази в установлений день, тому вони надходять несвоєчасно;
  • доступ до лічильників буває утруднений, адже користувачі можуть бути не вдома на час приходу контролера чи не пустити його в оселю;
  • передаються помилкові показання;
  • неточність обліку та можливість розкрадання електроенергії в деяких старих моделях лічильників.

Монтаж системи дистанційного зчитування представляє собою звичайну заміну (установку) лічильників у споживачів.

“Встановлення лічильників виконується силами товариства при плановій заміні приладів обліку. З наступного року планується встановлювати по 30 тисяч приладів обліку для АСКОЕ щорічно”, – повідомили в АТ “Харківобленерго”.

 

Нагадаємо, в рамках інвестиційної програми фахівці АТ "Харківобленерго" виконали реконструкцію повітряної лінії 0,4 кВ в с. Бугаївка Вовчанського району. Модернізація проходила у два етапи: частину зробили в минулому році, а вже цієї весни - завершили. Під час реконструкції використовувався сучасний ізольований провід, який забезпечує надійне електропостачання під час складних погодних умов і в разі обриву виключає поразку людей і тварин.