Інформаційне звернення

11.04.2018

У зв’язку з тим, що у квітні 2018 року м. Харків та Харківська область значно перевищують доведені факсограмами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 02.03.2018 №04/32-1723 та від 02.03.2018 №04/32-1724 завдання з граничного споживання електричної енергії та потужності АК «Харківобленерго» звертається до споживачів електричної енергії-суб’єктам господарювання щодо необхідності неухильно дотримуватись доведених режимів споживання електричної енергії та потужності, вживати дієвих заходів щодо зниження споживання електричної потужності протягом доби та особливо в години ранкового та вечірнього максимумів навантаження об’єднаної енергетичної системи України, а також розглянути можливість переведення розрахунків за електричну енергію за зонними тарифами.

Основними засобами регулювання режимів електроспоживання на промислових підприємствах є:

  1. Перенесення споживання на вихідні дні і нічний час доби (є найбільш дієвим).
  2. Запровадження другої та третьої змін (на однозмінних та двозмінних підприємствах).
  3. Встановлення міжзмінних перерв (у години максимуму навантаження енергосистеми).
  4. Запровадження різного часу початку і кінця змін різних цехів (особливо енергоємних).
  5. Призначення різних вихідних днів для різних цехів (особливо енергоємних).
  6. Перерозподіл у часі (протягом доби) окремих енергоємних процесів.
  7. Перегляд режиму роботи енергоємного обладнання (промислових холодильних установок, теплових завіс, зовнішньої реклами, освітлення, тощо).
  8. Застосування енергозберігаючого обладнання та технологій.

Крім того, АК «Харківобленерго» звертається до побутових споживачів (населення) із проханням самостійно впроваджувати заходи з енергозбереження та забезпечення зменшення нерівномірності добового споживання електроенергії. Також розглянути можливість переведення розрахунків за електричну енергію за тарифами, що диференційовані за періодами часу, з перенесенням електричного навантаження на нічний період.

АК «Харківобленерго» пропонує економно та раціонально використовувати електричну електроенергію, що дасть змогу не тільки забезпечити дотримання встановлених режимів електроспоживання, а й значно зменшити витрати на сплату за спожиту електроенергію.

З повагою керівництво АК «Харківобленерго»