Кращих серед професіоналів виявили у безкомпромісній боротьбі

07.10.2020

В АТ “Харківобленерго” визначили переможців у конкурсі з професійної майстерності між оперативно-виїзними бригадами районних відділень.

У змаганнях взяли участь 28 команд з усіх територіальних підрозділів розподільчих мереж товариства Харківської області. До складу команд входили керівник та два електромонтери ОВБ, один з яких з правами водія. За багаторічною традицією професійні перегони для всебічного оцінювання майстерності змагальників проходили у чотири етапи.

На першому етапі судді перевіряли захисні засоби, інструмент, пристосування та бригадні машини. Нормативна оцінка складала 50 балів. За впровадження раціоналізаторських пропозицій, що підвищують продуктивність праці та безпечність виконання робіт, за зручне і компактне розміщення в автомобілі захисних засобів та пристосувань нараховувалось до 5 додаткових балів. Найкращими на даному етапі виявилися команди Близнюківського і Лозівського районних відділень, які отримали 55 та 54 бали відповідно. Колективи з Балаклійського, Валківського, Великобурлуцького, Мереф'янського РВ набрали по 52 бали.

Під час другого етапу учасники демонстрували знання діючих правил, інструкцій та норм. Перевірку знань проходили по 2 чоловіки з кожної команди. У програмному комплексі “Автоекзаменатор” ставилося по 20 запитань, за кожну правильну відповідь нараховувалося по 1 балу. Крім того, можна було отримати за розгорнуту письмову відповідь на питання додаткового білету ще 5 балів. При нормативній оцінці 50 балів, команди Богодухівського, Близнюківського і Кегичівського РВ набрали 48, 47 та 42 бали відповідно.

Одним з ключових етапів стала вправа на звільнення потерпілого від дії електричного струму та проведення реанімаційних заходів. Максимальна оцінка складала 100 балів. На виконання завдання відводилося 4 хвилини. Усі команди, які не вкладалися у строк або припускалися грубих помилок, не отримували жодного балу. Найкраще впоралися з вправою команди Близнюківського, Лозівського та Балаклійського районів, які набрали від 105 до 100 балів.

Вирішальним у конкурсі став етап “Заміна запобіжника ПК-10 на КТП 6-10/0,4 кВ зі зняттям напруги”. При нормативній оцінці у 100 балів кращими виявилися Близнюківське, Ізюмське та Лозівське РВ з результатами 99, 96 та 92 бали відповідно.

За підсумками всіх чотирьох етапів конкурсу переможцем стало Близнюківське РВ, “срібло” та “бронза” дісталися Лозівському та Ізюмському РВ.

За словами заступника директора технічного по розподільчим електричним мережам Олександра Кишинського, за результатами проведення змагань можна одразу зробити висновок про стан охорони праці, підготовленість персоналу та рівень уваги, що приділяється підлеглим керівниками підрозділів. Проведення подібних професійних конкурсів дає можливість визначити недоліки в підготовці, взяти до уваги допущені помилки та направити зусилля на їх виправлення.

Слід зазначити, що команди розподільчих електричних мереж АТ “Харківобленерго” неодноразово займали призові місця на всеукраїнських змаганнях з професійної майстерності між командами енергопостачальних компаній країни.

І зараз харківські енергетики показують відмінні результати, що черговий раз красномовно свідчить — АТ “Харківобленерго” успішно виховує кваліфіковані кадри та кращих професіоналів!