Куряжський промисловий вузол отримає стале енергопостачання

09.06.2020

АТ “Харківобленерго” відповідно до визначеного графіку здійснює реконструкцію повітряної лінії «тяга Шпаковка — Куряж — Водозабір — Пісочин».

Побудована 45 років тому енергетична артерія грає ключову роль в електрозабезпечені Куряжського промислового вузла, до якого входять домобудівельний комплекс, завод селікатних виробів та інші підприємства.

На поточний час енергетики встановили близько 30 нових опор та замінили провід на 8 прольотах лінії електропередачі. Крім того, ведуться роботи з улаштування буронабивних фундаментів ще під 3 опори.

Реконструкція високовольтної мережі проводиться в рамках інвестиційної програми поточного року. Загалом планується модернізувати понад 6 км лінії, перевести мережу на напругу 110 кВ та замінити близько 40 опор, провід і грозотрос.

Для підвищення надійності електропостачання споживачів даного району в наступному році планується перевести на клас напруги 110 кВ найбільш навантажену підстанцію мережі — ПС 35 кВ “Куряж”.

В результаті здійснення модернізації вдасться знизити втрати електроенергії, а також забезпечити підтримання рівня напруги та завантаження елементів мережі у допустимих значеннях.