Профорієнтаційна екскурсія онлайн у вишиванках

21.05.2020

Закінчується навчальний 2020 рік. Старшокласники замислюються над вибором майбутньої професії: ким я хочу бути та до якого вишу вступати?

Працівники АТ “Харківобленерго” не залишаються осторонь цього питання і, в свою чергу, ініціювали проведення спільної онлайн екскурсії з національно-технічним університетом “Харківський політехнічний інститут”, який є профільним учбовим закладом з підготовки фахівців енергетичної галузі.

Оскільки, дата проведення заходу припала на Всеукраїнський День вишиванки, учасники заходу були одягнуті в національне вбрання.

Тож, сьогодні десятикласники ХСШ № 119 онлайн відвідали “серце” товариства — центральну диспетчерську службу та “голос” підприємства — кол-центр. Школярі ближче познайомилися з роботою енергетиків, усвідомили важливість та актуальність професії. Звичайно, до працівників було дуже багато тематичних запитань: яка протяжність ліній електропередачі, як правильно себе поводити біля електроустаткування, чи були смертельні випадки ураження електричним струмом, які плюси та мінуси професії, якими якостями характеру потрібно володіти, щоб працювати на підприємстві? Працівників кол-центру попросили згадати дзвінки від громадян, які запам'яталися найбільше, а також уточнити, з яких питань можна до них звертатися та де знайти їх номера телефонів?

Дуже цікавою була розповідь про пріоритетні напрямки діяльності університету, а саме інституту енергетики, електроніки та електромеханіки — підготовку висококваліфікованих кадрів в енергетичній галузі. Старшокласники цікавились, з яких дисциплін здавати ЗНО, середній прохідний бал, чи є можливість навчатися за контрактом, якщо за підсумками іспитів абітурієнт не набрав балів, необхідних для отримання освіти за бюджетний рахунок, з якими іноземними вишами співпрацює університет, які перспективи відкриваються після його закінчення та чи є нетехнічні факультети?

Півторагодинна віртуальна екскурсія пройшла напрочуд динамічно та конструктивно. На всі питання надавалися вичерпні відповіді. Для більшої наочності під час знайомства було продемонстровано відеоролики про діяльність товариства та життя освітнього закладу.

Після закінчення офіційної частини учасники не втрималися від висловлення своїх вражень від екскурсії. Учні дякували за змістовність та цікаву форму проведення, а ще розповіли, що замислилися над вибором майбутньої професії: а чи не стати енергетиком?

Свою думку висловила головний спеціаліст Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківського міської ради Олена Дворник: “Управління освіти тісно співпрацює з АТ «Харківобленерго», вже не перший раз проводить спільні заходи, у тому числі і в умовах карантину. На жаль карантин унеможливлює проведення очних екскурсій на підприємства, тому було організовано онлайн-екскурсію. Мета – ознайомити учнів з професією енергетика, відвідати заклад вищої освіти, де можна здобути цю професію, побачити роботу працівників кол-центру та центрального диспетчерського пункту. Онлайн-екскурсія — це не просто профорієнтаційна робота, це ще і виховання поваги до праці енергетиків, а головне формування правильної поведінки споживачів електричної енергії. Сподіваємось на подальшу співпрацю”.