Публічна дискусія про боротьбу з корупцією

08.02.2019

Уповноважений з антикорупційної діяльності АТ “Харківобленерго” взяв участь в проведенні публічної дискусії “НАБУ, САП, АРМА - досягнення та виклики у роботі”, яка відбулась у м. Харкові. Організаторами зазначеного заходу стали Національне антикорупційне бюро України та Асоціація правників України в Харківській області. На заході були присутніми керівники Харківського, Одеського і Львівського обласних територіальних управлінь Національного антикорупційного бюро, представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, представники громадських організацій антикорупційної спрямованості та правники. Захід відвідали понад 100 учасників.

Під час проведення зазначеного заходу представники НАБУ і САП звітували про діяльність спеціалізованих антикорупційних органів з моменту їх створення, розповіли про труднощі, які виникають у роботі, та вкрай важливу допомогу та підтримку в роботі цих органів з боку громадськості.

Водночас правоохоронцями були наведені приклади типових корупційних правопорушень у діях посадових осіб юридичних осіб, а також загальні ознаки, за якими можливо виявити подібні правопорушення. Зроблено також наголос на необхідності координації юридичних осіб та спеціальних антикорупційних органів з метою попередження корупційних діянь, надані певні рекомендації.

Наприкінці зустрічі представниками спеціалізованих антикорупційних органів було оголошено про координацію дій при виявленні ознак корупційних правопорушень. Крім того, учасники зазначеного заходу обмінялися думками про безпосередній досвід з запобігання корупції, у тому числі в приватному секторі економіки.