Соціальний вектор розвитку

23.08.2016

Акціонерна компанія “Харківобленего” забезпечує надійне та якісне електропостачання одного з найпотужніших промислових та сільськогосподарських регіонів України. Незважаючи на фінансові труднощі, харківські енергетики створюють всі належні умови для соціально-економічного розвитку Слобожанщини. Підприємство своєчасно і в повному обсязі розраховується з енергоринком та входить у трійку найбільших платників податків харківського регіону.

Протягом останнього року трудовий колектив компанії неухильно дотримується курсу на покращення життя та добробуту земляків. Наочним прикладом цього є реалізація технічних заходів з оновлення розгалуженого енергетичного господарства АК “Харківобленерго”. Фахівцями підприємства розпочата реконструкція підстанції “Селекційна”. Цей енергооб'єкт живить цілу низку вкрай відповідальних споживачів, серед яких завод ім. Малишева, міжнародний аеропорт “Харків”, трамвайно-тролейбусне управління, метрополітен, Харківські теплові мережі, житлові масиви слобідського та основ'янського районів міста.

ПС “Селекційна” введена в експлуатацію в 1964 році. За час тривалого використання енергообладнання та будівлі, відбувся фізичний знос металоконструкцій та споруд. В зв'язку з цим, керівництво компанії прийняло рішення щодо проведення реконструкції будівельної частини та обладнання підстанції. Планується замінити огорожу території, поліпшити побутові умови персоналу, обробити металеві частини антикорозійним покриттям, облаштувати під'їздні шляхи та інше.

Виконання запланованих робіт на ПС “Селекційна” надасть можливість підвищити надійність постачання електроенергії, подовжити термін експлуатації обладнання та споруд. Крім того, реконструкція дозволить забезпечити більш безпечні умови праці персоналу, підвищить рівень пожежної безпеки і технічної експлуатації енергооб'єкту.

Навесні поточного року харківські енергетики виконали реконструкцію заходу високовольтної лінії 110 кВ на ПС “Безлюдівка”. На ділянці довжиною близько одного кілометра, який проходить по болотистій місцевості, проведена заміна залізобетонних та металевих опор, їх фундаментів, проводів і грозотросу.

Перш за все, впроваджені технічні заходи призвели до підвищення надійності живлення Безлюдівських очисних споруд.

Завдяки компанії “Харківобленерго” промисловість та бізнес отримують додаткові можливості. Прикладом цього є реалізація заходів зі збільшення потужності енергоживлення Харківського плиткового заводу. Фахівці компанії спільно з підрядною будівельною організацією виконали роботи з прокладання кабелю з підстанції “Лосєво”, який забезпечить плитковому заводу додаткові 7,5 МВт потужності.

Працівники “Харківобленерго” у своїй повсякденній роботі приділяють особливу увагу турботі про старше покоління. Начальник Східного районного відділення енергозбуту Сергій Трубчанінов та очільниця району Тетяна Топчий відвідали інваліда війни Андрія Єгоровича Шевченка. Під час Другої світової він приймав участь у будівництві злітно-посадкової смуги, був поранений в ногу. Після Перемоги закінчив училище міністерства внутрішніх справ та протягом трьох десятиріч прослужив в органах МВС.

Гості поспілкувалися з Андрієм Єгоровичем про нагальні проблеми та вручили йому нову газову плиту.

Персонал Дергачівського районного відділення енергозбуту провів ремонтні роботи домоволодінь підопічних територіального центру соціального обслуговування Дергачівської районної державної адміністрації, а саме: одиноких громадян похилого віку. Зокрема, була виконана заміна лічильників, освітлювальних ламп на енергозберігаючі, патронів, розеток, електричного кабелю літнім мешканцям м. Дергачі, с. Безруки, с. Козача Лопань, с. Прудянка, с. Пересічне, с. Солоницівка та інших.

У Коломацькому районі здійснено ремонт внутрішньої електромережі приміщення, де в подальшому буде розміщено відділення з питань призначення перерахунку та виплати пенсій, а також інші структурні підрозділи райдержадміністрації.

Співробітники Харківського районного відділення енергозбуту в неробочий час провели реконструкцію внутрішніх та зовнішніх електричних мереж Мереф'янського ліцею ім. Героя Радянського Союзу В.П. Мірошниченка та приміщення амбулаторної практики сімейної медицини смт. Бабаї.

У Люботинській гімназії № 1 персонал компанії провів ремонтні роботи з освітлення будівлі учбового закладу та прилеглої території. Крім того, для комп'ютерного класу були придбані нові рідкокристалічні монітори.

У Борівському районі для позаміського закладу відпочинку “Орлятко”, де щороку оздоровлюються 450 дітей, енергетики придбали чотири сухі тени в духову шафу для приготування їжі.

Спільно з керівництвом м. Ізюм фахівці районного відділення енергозбуту провели акцію “Енергозбереження”, у рамках якої в дитячому навчальному закладі № 10 замінили застарілу електропроводку, встановили пристрої зовнішнього освітлення, вимикачі та розетки, підключили до електромережі водонагрівач та змонтували канал вентиляційної системи на харчоблоці.

З нагоди свята останнього дзвінка та до Дня захисту дітей структурні підрозділи компанії у багатьох районах Харківської області взяли безпосередню участь у організації та проведенні урочистих та розважальних заходів. Ось декілька прикладів. У Золочівському районі для вихованців школи-інтернату придбані коштовні подарунки та організована екскурсія до еко-парку. Разом з тим, багатодітні та малозабезпечені родини Нововодолазького району отримали від енергетиків набори для першокласників.

У Красноградському районі персонал компанії вручив вихованцям центру реабілітації дітей-сиріт персональний комп'ютер, іграшки та солодощі.

У Балаклійському районі в загальноосвітній школі № 1 ім. О.А. Тризни було проведено дитячий розважально-анімаційний захід, до програми якого увійшли вікторини, ігрові естафети та конкурс малюнку на асфальті. Усім дітям представники Балаклійського РВЕ вручили подарунки та солодощі.

Ще одним пріоритетним напрямком діяльності керівництва та фахівців компанії є попередження випадків електротравматизму серед дітей. З цією метою проводиться масштабна робота: постійно розробляються друковані інформаційні матеріали (буклети, календарі, журнали тощо), виготовляються анімаційні ролики та телевізійні програми, організовуються тематичні творчі конкурси для школярів на кращий малюнок, стінну газету та саморобку.

Крім того, персонал управління інформаційної політики та роботи зі споживачами спільно зі службою охорони праці компанії у навчальних закладах та дитячих оздоровчих таборах проводять інтерактивні уроки з електробезпеки. У поточному році енергетики об'єднали свої зусилля з фахівцями головного управління МНС в Харківській області та співробітниками патрульної поліції Харкова. Профілактичні заходи подовжуються під час літніх канікул.

Для забезпечення високого рівня обслуговування споживачів компанією вжитий цілий перелік організаційних кроків. Так, проведена реконструкція та модернізація кол-центру підприємства, який відтепер має змогу обслуговувати понад тисячу телефонних звернень на добу. У попередній період цей показник був приблизно утричі менший. Крім того, кол-центр у цілодобовому режимі приймає та надає відповіді на електронні звернення.

З метою висвітлення найбільш актуальних питань, пов'язаних із забезпеченням електропостачання мешканців Харкова та Харківської області, проведено оновлення корпоративного сайту компанії, у тому числі впроваджено функцію “Особовий кабінет”.

Для всебічного та оперативного інформування споживачів щодо діючих тарифів, пільг і субсидій, а також ознайомлення з правилами охорони електричних мереж, у тому числі пожежної безпеки енергооб'єктів, фахівцями підприємства посилена робота з мас-медіа.

Високу оцінку своєї дільності отримала компанія “Харківобленерго” від керівництва обласної державної адміністрації. За словами начальника управління паливно-енергетичного комплексу Олексія Белоцького, протягом останнього року менеджменту підприємства вдалося покращити соціальні умови праці, зокрема, суттєво підвищити рівень заробітної плати

Губернатор Харківщини Ігор Райнін зазначив найкраще за останні роки проведення підприємствами області опалювального сезону. Великий внесок в цю справу зробив саме трудовий колектив “Харківобленерго”.

Енергетики налаштовані і в подальшому втілювати соціальний вектор розвитку Слобожанщини та результатами своєї праці доводити, що енергопостачальне підприємство по праву вважається одним з лідерів як в регіоні, так і в Україні в цілому.