Відключення комунальних підприемств

05.02.2016

АК “Харківобленерго” з 10 лютого буде здійснювати електропостачання КП “Харківводоканал” та з 11 лютого — КП “Харківські теплові мережі” відповідно до рівня поточної сплати за спожиту електричну енергію, який складає 30 % від замовленого обсягу.

Цього рівня електропостачання водоканалу буде вистачати лише на покриття екологічної броні (функціонування очисних споруд).

Заборгованість комунальних підприємств перед компанією за спожиту електроенергію складає понад 580 млн. грн., а саме:

  • КП “Харківводоканал” — 486 млн. грн.;
  • КП “Харківські теплові мережі” — 95 млн. грн.

Рівень розрахунків комунальних підприємств у лютому не перевищує 30 %. Однак відповідно до умов договорів, які укладені з КП “Харківводоканал” та КП “Харківські теплові мережі”, “розрахунки за електричну енергію здійснюються щоденно рівними частинами протягом розрахункового періоду”.

Всі виправдання на невідповідність тарифів, встановлених НКРЕКП для водоканалу та теплових мереж, не мають під собою підгрунтя. Так, Постановою регулятора від 12.11.2015 № 2757 “Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП “Харківводоканал”, закладені кошти для щомісячної сплати за електроенергію у розмірі 45 млн. грн. При цьому, фактичне споживання водопостачальним підприємством електроенергії складає 41 млн. грн.

На сьогодні компанія вже повністю позбавлена обігових коштів для виконання виробничої діяльності, що в умовах складних (стихійних) погодних умов може призвести до техногенної катастрофи через відсутність матеріалів для виконання аварійних робіт та невиплати заробітної плати працівникам компанії.