День Показового цивільного закладу в КЗ “Пісочинський ліцей “Мобіль”

19 квітня 2019 року в Комунальному закладі “Пісочинський ліцей “Мобіль” в Харківському районі відбувся показовий “День цивільного захисту” та “Комплексного об'єктового тренування”.

Захід відбувся за підтримки Пісочинської селищної ради, відділу освіти, культури, молоді та спорту. У проведенні навчань з дій на випадок надзвичайних ситуацій взяли участь керівний склад закладів загальної середньої освіти та закладів позашкільної освіти Пісочинської ОТГ.

Навчальний день розпочався збором керівного, командного, постійного та учнівського складу й урочистим відкриттям на лінійці, де відбувся огляд спеціалізованих ланок цивільного закладу (ЦЗ).

Протягом дня для учнів були проведені відкриті уроки за темами ЦЗ: “Наодинці вдома”, “Вибухонебезпечні предмети”, “Дії при виникненні надзвичайних ситуацій” та “Давай потоваришуємо з електрикою”, який провели енергетики. У ігровій формі фахівці “Харківобленерго” розповіли правила обережного користування побутовими електроприладами та безпечного знаходження поблизу енергетичних об’єктів. Школярі вивчали знаки, які попереджають про небезпеку, вчилися правильно поводитися в екстремальній ситуації, виходити із зони крокової напруги, відпрацювали навички рятування життя та надання першої долікарської допомоги. Учасникам зібрання демонструвалися на екрані інформаційні ролики, мультфільми, тематичні слайди, тести, вікторини.

Класні керівники у кожному класі провели урок-змагання: “Засоби захисту органів дихання. Виготовлення ватно-марлевих пов'язок”, де учні виготовляли власноруч засоби захисту органів дихання.

Для гостей ліцею школярі оформили виставку шкільних газет, профілактичних листівок, малюнків, плакатів з теми “Надзвичайні ситуації у нашому житті”.

Для учнів 6-11 класів у Пісочинському бору за сприянням Харківської обласної станції юних туристів, Молодіжної організації “Червоного хреста”, вчителів школи був проведений квест “Школа виживання”.

На майданчику перед центральним входом ліцею було організовано виступ екологічної агітбригади “Ековарта”.

Після евакуації всі хлопці та дівчата мали можливість ознайомитися з роботою сучасної техніки, на якій прибули “для ліквідації наслідків пожежі” ДСНС, поліція. Діти мали змогу поставити безліч питань, відчути себе у ролі рятувальників.

Підводячи підсумок проведення заходу, можна стверджувати, що День цивільного захисту у ліцеї був чітко спланований, добре організований та пройшов на високому рівні.

Завдяки організації подібних заходів ми не тільки підвищуємо інтерес дітей до вивчення та дотримання основних правил безпеки, але й допомагаємо збагачувати та накопичувати позитивний досвід з безпечного поводження на вулиці та у побуті, а також вміння практично діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації.

5 Вересень, 2019