Діти із вадами слуху відвідали підстанцію “Перемога”

АТ “Харківобленерго” запросило викладачів та учнів Харківської спеціальної школи № 5 ознайомитися з роботою легендарної підстанції “Перемога”, яка була введена в експлуатацію у травні 2007 року. Екскурсію провів технічний директор АТ “Харківобленерго” Олексій Ганус.

Дітям розповіли про історію її будівництва, показали обладнання, яке використовується на підстанції, центр, з якого ним управляють, а також провели експрес-заняття з електробезпеки.

Олексій Ганус зазначив, що з інженерної точки зору “Перемога” – це взірець та одна з найкращих робіт енергетиків.

“Тут встановлене складне та надзвичайно дороге обладнання. Обслуговують роботу підстанції спеціалісти високого класу. Без зайвої скромності – в АТ “Харківобленерго” працюють найкращі трансформаторники України”, – підкреслив він.

Олексій Ганус також розповів школярам, що підстанція “Перемога” є надзвичайно важливим об'єктом для Харкова. Її будівництво стало не тільки відповіддю на колосальний дефіцит електроенергії, що відчував на собі на той час Олексіївський житловий масив, а й основою для продовження Олексіївської лінії метрополітену. Діти також дізналися, що саме ця підстанція живить їхній навчальний заклад.

Особливу увагу під час екскурсії приділили питанням безпеки. Олексій Ганус нагадав, що саме тут декілька років тому стався нещасний випадок – хлопці намагалися зробити селфі на підстанції “Перемога” та були уражені електричним струмом. Техдиректор товариства наголосив, що такі дії вкрай небезпечні та можуть призвести до трагічних наслідків. Він закликав дітей утриматися від будь-яких ігор та розваг поблизу енергооб'єктів.

“Для нас, енергетиків, на першому місці завжди є безпека, адже ціна помилки надзвичайно висока. На жаль, дуже часто за помилки люди розплачуються не тільки своїм здоров'ям, але й життям”, – зазначив Олексій Ганус.

Під час екскурсії спеціалісти АТ “Харківобленерго” провели для дітей практичне заняття з електробезпеки. Школярі дізналися, як поводитися в екстремальних ситуаціях, зокрема, при виявленні обірваного проводу, та як надавати першу допомогу постраждалим від ураження струмом.

Після завершення екскурсії діти розповіли, що вони у захваті від побаченого та навіть не уявляли, наскільки це складний та цікавий процес – передача електроенергії з підстанції до звичайного споживача.

“Ми дізналися багато нового, такого, про що навіть не здогадувалися. Наприклад, про те, що заряд вимірюється в кулонах, а напруга при розрядах блискавок досягає мільйонів вольт. І звичайно, про те, що електроенергія не тільки корисна, але й небезпечна. Ми зрозуміли, що повинні ставитися до неї з повагою”, – зазначив учень 9 класу Харківської спеціальної школи № 5 Дмитро Валєєв.

У свою чергу, викладачі подякували організаторам екскурсії за запрошення та відзначили корисність подібних заходів.

“Ми в нашій школі, звичайно, проводимо для дітей різноманітні інструктажі щодо безпеки, у тому числі й щодо електробезпеки. Але роз'яснювальна робота саме у такому форматі, коли діти можуть наочно побачити та дізнатися, як виникає енергія, де може критися небезпека для людини, має особливе значення. Переконана, вони запам'ятають цю екскурсію на все життя”, – зазначила викладач Харківської спеціальної школи № 5 Олена Север'янова.

Наприкінці учасники заходу разом зробили безпечне селфі та отримали у подарунок яскраву тематичну поліграфію від АТ “Харківобленерго”.

5 Жовтень, 2020