Енергетика для кожного

В Балаклійській загальноосвітній школі № 2 відбулась урочиста церемонія нагородження школярів району – учасників дитячого конкурсу плакатів «Енергетика для кожного. Придбай! Поділись! Примнож!», який організувала АК «Харківобленерго».

Конкурс проводився з метою підвищення зацікавленості дітей та молоді у вивченні та дотриманні основних правил електробезпеки. Роботи були представлені в трьох номінаціях: «Я та електробезпека», «Енергозбереження», «Альтернативні джерела енергії».

Переможницею конкурсу в номінації «Енергозбереження» стала учениця Балаклійського ліцею Марина Федоренко зі своєю роботою «Допоможи природі!». Нагороду від АК «Харківобленерго» – смартфон – вона отримала ще торік, на День святого Миколая. А минулої середи більше 40 учнів різних класів були відзначені почесними дипломами та яскравими подарунками. Найактивнішими учасниками були діти з Балаклійського ліцею, Балаклійських ЗОШ № 2, № 3, Савинського НВК та Балаклійського центру дитячої та юнацької творчості, тож керівники цих навчальних закладів також були нагороджені відзнаками. Представники АК «Харківобленерго»: директор з охорони праці С. Панасенко, начальник Балаклійського РЕМ О. Вишняков та начальник Балаклійського РВЕ В. Руденко, - подякували всім школярам за творчість і запросили брати участь у подальших конкурсах.

У свою чергу, преставники відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації подякували голові правління та спеціалістам АК «Харківобленерго» за організацію та проведення з учнями шкіл району профілактичної роботи з енергетичної грамотності, попередження випадків дитячого електротравматизму та вручили почесну грамоту.

За словами організаторів заходу, тісна співпраця АК «Харківобленерго» з закладами освіти допомагає запобігти дитячому електротравматизму, випадки якого пов’язані з незнанням дітьми елементарних правил техніки електробезпеки, неправильною експлуатацією електроприладів тощо. Представник відділу освіти РДА О. Дворічанська відзначила надзвичайну важливість та користь проведеного конкурсу і від імені всіх освітян району подякувала енергетикам за цікавий захід та повчальні подарунки.

Після церемонії нагородження працівники АК «Харківобленерго» провели для учнів молодших класів інтерактивний урок, на якому розповіли про електричний струм та в ігровій формі нагадали правила поведінки з електробезпеки. Школярі жваво брали участь у різних змаганнях, відгадували загадки, подивились мультфільм, приміряли спецодяг енергетика, дізнались про силу та небезпеку електричної енергії та про те, як надати першу допомогу постраждалому від електричного струму. Зокрема, спеціалісти показали на манекені, як провести перші реанімаційні заходи – штучне дихання, масаж серця тощо.

По закінченні уроку всі діти отримали пакети з навчально-пізнавальними журналами, брошурами та буклетами-пам’ятками, які розповідають про основні правила поведінки в небезпечних ситуаціях, знайомлять з правилами електробезпеки в житлових приміщеннях та на вулиці, допоможуть зорієнтуватися в певних обставинах та навчать, як уникнути небезпеки і вберегти себе від невиправданого ризику.

5 Вересень, 2019