Майстер-клас з ліпки вареників від енергетиків

27 лютого в банкетному залі будівлі АТ “Харківобленерго” відбулося свято Масляної для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Енергетики запросили школярів 2-7 класів у кількості 30 чол., які навчаються в закладах загальної середньої освіти Індустріального району, разом з педагогами взяти участь у благодійній акції “Майстер-клас з ліпки вареників від енергетиків”.

За традицією, святкування української “Масляної” - це час ходити один до одного у гості, веселитися, влаштовувати з друзями цікаві змагання, грати в ігри, а також готувати та частуватися млинцями та варениками.

Дотримуючись всіх традицій, розпочали свято з приготування вареників. “Головний майстер-шеф енергетиків”, начальник управління громадського харчування Ольга Глібко, розповіла, як правильно зробити тісто, і поділилася секретами, як зробити вареники смачними та незвичайними. Присутні “учні-поварята”, а це і діти, і педагоги, і енергетики, одягнені в фартухи та кухарські ковпаки, старанно виконували всі дії та поради шефа Ольги. Ліпка вареників з кольорового тіста з різноманітними начинками перетворилася на цікаву веселу гру. “Ніколи в житті цього не робив, але таке враження, що готую, як справжній професіонал”, “Сфотографуйте, як я ліплю з тіста, я покажу бабусі, вона буде вражена”, “Складного німає нічого, буду тепер вдома сама ліпити”, “Цікаво, а які вийдуть найсмачнішими?”, - лунало звідусіль.

Під час дійства велася невимушена бесіда про традиції свята Масляної, звідки пішла така назва улюбленої страви українців, обговорювалися різні способи ліпки вареників: “косичкою”, “вушками”, що відразу пробували відтворити. Також згадували можливі начинки, слухали, як правильно варити зліплені вареники, чим вареники можна змастити, щоб вони між собою не зліплювалися, та відгадували, сік яких продуктів може дати тісту червоне, зелене та шоколадне забарвлення. У результаті такого “майстер-класу” отримали велику кількість оригінальних традиційних виробів: зелених від шпинату з картоплею, шоколадних від какао із сиром та червоних від буряку із вишнею. Усі були задоволені своєю майстерністю.

Звичайно, потрібен час на приготування виготовлених смаколиків. І ці дорогоцінні хвилини сумісного проводження вирішили використати “з користю”: повеселитися та пограти в ігри. Усі були в захваті від “Кулінарної естафети”, де команди “Масляна” та “Вареник” змагалися у швидкості, хто перший перенесе яйце в ложці, не впустивши його. Творчі здібності хлопчики та дівчатка проявили в конкурсі “Кращий Масляний митець”, де пропонувалося намалювати інгредієнти, харчі або вироби, що стосуються свята. Діти виявилися дуже талановитими художниками: яйця, картопля, вишня, вареники та млинці мали чарівний вигляд з намальованими оченятами та ротиками.

Не обійшлося і без сюрпризів. Музичний подарунок для енергетиків підготували Маша та Даша. Дуже вразило незвичне виконання української пісні “Несе Галя воду” в сучасній обробці.

На цьому сюрпризи не закінчилися. Виявилося, що саме цього дня відзначає свій день народження маленька Софія. Усі присутні гучно поздоровили іменинницю зі святом, шеф-повар Ольга передала тематичні гостинці для братика та сестрички. “Це найкращий день у моєму житті!”, - подякувала Софійка.

Доки всі веселилися, і вареники зварилися. Дітлахи разом з педагогами гостинно були запрошені до святкового столу, який ломився від смаколиків. Пригощалися варениками, млинцями з м'ясом (мішечками), бананами та сиром, запиваючи все смачним компотом та узваром.

Дуже приємними були слова подяки щодо гостинності від головного спеціаліста Управління освіти Адміністрації Індустріального району Харківського міської ради Олени Дворник.

На згадку про проведений разом час енергетики подарували дітям невеличкі подарунки: фляги для води, олівці та кольорові рюкзаки – це ті речі, що потрібні в школі кожного дня, а також поварські ковпаки з фартухами, в яких готували діти.

Сподіваємося, що хлопчики чи дівчатка, які завітали в гості, щоразу, коли будуть ліпити вареники, завжди будуть згадувати цей надзвичайний день та приготовані разом вареники від енергетиків!

28 Лютий, 2020