Онлайн-урок в режимі відеоконференції

АТ “Харківобленерго” приділяє велику увагу популяризації дитячої електробезпеки. Зазвичай, енергетики проводять інтерактивні уроки безпосередньо зі школярами в навчальних закладах. Але наразі школи закриті, а у дітей вільного часу вдосталь. Тож головне зараз – нагадати учням основні правила безпечного поводження з електрикою вдома та на вулиці.

Працівники товариства постійно намагаються йти в ногу із сучасними трендами й використовувати їх у програмі заходів з профілактики електротравматизму. Захоплення онлайн-уроками стало новим своєрідним викликом.

Проведення відеоконференції енергетиків з дітьми та педагогами – це чудова можливість наочно поспілкуватися та навчитися правильно користуватися електрикою.

03 квітня для учнів 6-А класу ХСШ № 85 енергетики провели онлайн-урок на тему “Електробезпека під час карантину”. За підтримки Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківського міської ради вдалося дуже швидко організувати такий важливий захід. Допомогла школярам зорієнтуватися та вирішити технічні питання підключення до режиму відеоконференції класний керівник, вчитель математики та інформатики, Ірина Тіунова.

Незважаючи на хвилювання щодо незвичного формату, урок пройшов напрочуд гарно та динамічно. Були використані різноманітні тематичні завдання: розшифровка ребусу, гра-вікторина в малюнках та загадки. Крім того, урок супроводжувався демонстрацією відеоролика “Врятування постраждалого від дії електричного струму”, мультфільму, малюнків з попереджувальними знаками, тесту “Перевірка знань з електробезпеки”. Правильні відповіді надавалися учасниками у чаті. Дітям дуже сподобалось таке спілкування. При цьому, доречними та веселими були доступні можливості “Реагування” з використанням стікерів: підняття руки, оплесків, лайків.

До речі, слайди, які демонструвалися, – це роботи дітей Харківщини, які були подані в АТ “Харківобленерго” в рамках конкурсу “Колаж “Діти про енергетику – 2019”. Тобто учням на зрозумілій їм “дитячій мові” розповідали про правила електробезпеки.

“Крім теоретичних знань, ми знайомимо школярів з практичними навичками надання першої домедичної допомоги у повсякденному житті”, – наголошує провідний інженер служби охорони праці Євген Кануннік.

Було проведене практичне навчання з манекеном “Рятування постраждалого від електричного струму”, відпрацювання навичок рятування життя та надання першої долікарської допомоги: штучне дихання та непрямий масаж серця.

Питання до фахівців підприємства не примусили на себе довго чекати та відразу з'явилися в чаті від дітей: чи може людина впасти в кому, яка вірогідність того, що людина виживе, скільки треба навчатися, щоб надати таку допомогу, яких спеціалістів потрібно викликати? На всі питання були надані вичерпні відповіді.

Наприкінці уроку учасники висловили свої враження про незвичний захід:

“Мені дуже сподобалось. Пізнавально. Цікаво”.

“Цей урок був дуже важливий для нас на карантині”.

“Я дізналася про нові правила, дізналася про спасіння людини”.

“Сподобалось, коли ми розгадували ребуси та коли показували про безпеку. Дуже дякую”.

“Велике спасибі. Було дуже круто.”

“Ми вирішили навчити дітей енергетичної грамоти у новому для нас форматі. Сьогодні ми провели онлайн-урок у режимі відеоконференції на тему “Електробезпека під час карантину”. Такий формат дуже корисний. Це цікаво дітям, тому що сучасно. Діти у нас зараз “смарт покоління”, це їм близько і зрозуміло. Відеоконфереція пройшла чудово. Це наш перший досвід. Ми прийняли його до уваги. Такий формат будемо використовувати у своїй роботі і надалі”, – висловила свою думку провідний інженер управління інформаційної політики Алла Холодова.

Онлайн інтерв'ю дала головний спеціаліст Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківського міської ради Олена Дворник: “Управління освіти тісно співпрацює з АТ “Харківобленерго”. В умовах національного карантину співпраця не припиняється, а проводиться у нових сучасних формах. Проблема безпеки дитини посідає І місце у будь-який час, а особливо коли діти вимушені знаходитися дома 24/7, в оточенні великої кількості електропобутових приладів. З метою попередження можливого електротравматизму енергетиками було вирішено провести онлайн-урок з використанням відео, аудіо матеріалів, загадок, ребусів, онлайн-спілкування. Така форма роботи сучасна, цікава та максимально корисна. Карантин – це не канікули. Дякуємо за проведену змістовну тематичну відеоконферецію. Сподіваємось на подальшу співпрацю”.

13 Квітень, 2020