ПЛ 110 кВ “Перемога — Дергачі”

Ще одним впевненим кроком вперед в технічному розвитку підприємства стало уведення в експлуатацію повітряної лінії 110 кВ “Перемога – Дергачі”.

Під час індустріалізації м. Харкова потужні виробництва були розташовані в південно-східній частині міста. Однак в зв’язку зі значним скороченням споживання електроенергії промисловістю та зростанням побутової складової відбулося зміщення центру електричного навантаження в центральні та північно-східні райони мегаполісу. Передача потужності в ці місця здійснювалася від ТЕЦ-5 через розподільчі пристрої підстанції 330 кВт “Залютіно” і далі по двохланцюговій повітряній лінії “Залютіно – Іванівка”, що живить 6 підстанцій 110 кВ. Існуюче сумарне навантаження по цим лініям досягає 185 МВт, що вже є граничною величиною. Тому приєднання додаткових потужностей в вищезазначених районах було неможливим.

Проект високовольтної лінії був розроблений інститутом “Укренергомережпроект”. Кутові та анкерні опори виготовлені із оцинкованого металу, проміжні – із залізобетону. Лінія захищена від влучення блискавки грозотросом, який має вбудований волоконооптичний канал для зв’язку і передачі даних. Новий енергетичний об’єкт розрахований на роботу під час негоди: при сильному вітрі та ожеледиці. Енергетична артерія забезпечила підключення нових станцій метрополітену, збільшила резерв енергопотужностей для розвитку центральної та північно-східної частини міста.

10 Травень, 2016