ПС ”Міська”

В 2010 році в м. Первомайський відбулося відкриття підстанції 110 кВ “Міська”. Без перебільшення можна сказати, що в історії міста була перегорнута нова сторінка. Ще зовсім недавно м. Первомайський переживав досить скрутне становище з електроживленням промислових та побутових споживачів електроенергії. Після аварії на підстанції “Хімпром” постачання електроенергії здійснювалося за тимчасовою схемою, що не забезпечувало сталого та надійного електроживлення виробничих об’єктів та соціальної сфери. У подальшому внаслідок економічних труднощів прийшлося зупинити друге джерело електро- та теплозабезпечення міста – Первомайську ТЕЦ.

Найбільш оптимальним вирішенням проблеми стало проектування та будівництво нової підстанції “Міська” з заходами повітряних ліній 110 кВ. Уведення в дію нового енергооб’єкту покращило надійність живлення понад 35 тисяч побутових споживачів, 13 модульних котелень, 6 шкіл, лікарень, а також промислових підприємств. Від підстанції відходять 17 кабельних ліній 10 кВ, будівництво яких стало першим етапом повного оновлення схеми електропостачання міста.

Нове джерело живлення дає можливість резервування підстанції «Ліхачово», від якої здійснюється електропостачання житлового сектору міста. Крім того, завдяки розбудові електричної мережі з’явилася можливість надання в повному обсязі енергетичних потужностей для нових побутових та юридичних споживачів.

На ПС "Міська" були встановлені два силових трансформатори потужністю по 16 МВА, відкритий розподільчий пристрій 110 кВ з елегазовими вимикачами, релейний захист на мікропроцесорах. Канали зв’язку реалізовані на основі волоконно-оптичних мереж. Підстанція облаштована сучасною системою контролю та обліку електроенергії. Все необхідне обладнання виготовлялося на провідних вітчизняних та іноземних підприємствах.

Уведення підстанції в роботу стало знаковою подією для мешканців та підприємців міста, бо нові енергетичні потужності створили умови для розвитку м. Первомайського.

 

11 Травень, 2016