Порядок улаштування вузлів обліку електричної енергії

На теперішній час АТ “Харківобленерго” (далі - товариство) надає послугу з улаштування комерційного обліку електричної енергії для електроустановок з дозволеною потужністю до 45 кВт у повному обсязі як для фізичних, так і для юридичних споживачів.

Електричні лічильники, які пропонує придбати товариство, повністю відповідають Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, нормативно-правовим актам та нормативним документам у сфері метрології.

З питань придбання електролічильників та улаштування вузлів обліку електричної енергії споживач лише повинен звернутися із заявою до відповідного районного відділення АТ “Харківобленерго”.

При цьому, улаштування вузлів обліку електричної енергії споживачам виконується згідно Кодексу комерційного обліку електричної енергії (далі - Кодекс), затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП), від 14.03.2018 № 311 зі змінами та Правил улаштування електроустановок (далі — ПУЕ), затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21.07.2017 № 476 зі змінами, а саме:

Відповідно до п. 5.2.1. Кодексу, електроустановки споживачів та інших учасників ринку мають бути забезпечені повіренеми, введеними в експлуатацію та прийнятими до розрахунків (введеними в облік) вузлами обліку.

Згідно п. 5.1.18; 5.2.11. та 5.2.12. Кодексу, замовник має право самостійно придбати засоби комерційного обліку для встановлення на своєму об`єкті. У разі бажання споживачів електроенергії здійснювати розрахунок за спожиту електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, зокрема за годинами доби, вони мають бути забезпечені відповідними багатотарифними або інтервальними лічильниками.

Керуючись вище зазначеним, товариство пропонує споживачам скористатися послугою з придбання електролічильників та улаштування вузлів обліку електричної енергії.